קצבת נכות משרד הביטחון

הגשת תביעה למשרד הביטחון ובקשה להכרת בפציעה או במחלה שנגרמו לכם, היא רק יריית הפתיחה לתהליך ארוך וממושך. בתהליך הזה מעורבים טפסים ואישורים שונים, זאת לצד בחינה מדוקדקת של מומחה רפואי וועדה רפואית וקבלת החלטה של קצין התגמולים. עם זאת, גם הבירוקרטיה לא אמורה להרתיע אתכם, שכן קצבת נכות משרד הביטחון היא קצבה שיכולה לסייע רבות לאורך הדרך, והיא מלווה גם בזכויות שונות המוענקות לנכי צה"ל. דרך יעילה להתמודד עם האתגר שעל הפרק היא להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתביעות מהסוג הזה, וזוהי המומחיות של סיגל וארז יער, המלווים את אנשי כוחות הביטחון בהגשת הבקשות השונות.

 

מי זכאי לקבלת קצבת נכות משרד הביטחון?

חיילים, שוטרים, סוהרים ואף עובדים במשרד ראש הממשלה או במשרד החוץ, לכולם יש אפשרות לבקש ולקבל קצבת נכות משרד הביטחון. הנה כמה מהמקרים שבהם תוכלו לקבל קצבה:

 • אם נפצעתם במהלך הלחימה במסגרת מבצע צבאי או במלחמה
 • אם נפגעתם בזמן תרגיל צבאי או בהכנות למבצע
 • אם חליתם בשל תנאי השירות או התפקיד שלכם
 • אם נחבלתם בזמן התפקיד
 • אם אתם סובלים מפוסט טראומה בעקבות אירועים אלה ואחרים במהלך השירות הצבאי

קצבת נכות משרד הביטחון תלויה לא רק בהוכחת קיומה של מחלה או פציעה, אלא גם בהוכחת הקשר הישיר בין השירות שלכם לבין הפגיעה הפיזית או הנפשית. בנוסף, הוועדה הרפואית קובעת גם את אחוזי הנכות המגיעים לכם, בהתאם לחומרת הפציעה ולמידת השפעתה. כך קיים הבדל בין מחלות דם או סוכרת לבין פציעות ראש או שיתוק חלקי. חוות דעת רפואית לצד הוכחת הקשר בין השירות לבין המצב הרפואי היא אחד הכלים הבסיסיים שעומדים לרשותכם, והיא בוודאי לא היחידה.

קצבת נכות משרד הביטחון

 

קצבת נכות משרד הביטחון – ייעוץ משפטי עם המומחים בתחום

אם תפעלו נכון מהרגע הראשון, תגישו את הבקשה במועד (ובתוך שלוש שנים ממועד הפציעה) ותגיעו מוכנים לכל שלבי התהליך, תוכלו לקבל קצבת נכות משרד הביטחון. כדי להבין מה נדרש מכם, מה גובה הקצבה שתוכלו לקבל ולמה ניתן לצפות לאורך הדרך, אתם מוזמנים לפנות לייעוץ משפטי אצל  עורכי הדין סיגל וארז יער, המומחים בתביעות מול משרד הביטחון.

לוחמים ולוחמות

השאירו פרטים כבר עכשיו ואנחנו נצור עמך קשר:

תנו לנו להלחם הפעם עבורכם

  קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין
  [cresta-whatsapp-chat text="ארז יער" icon="yes" position="top" use="number" number="972528743418"]
  [cresta-whatsapp-chat text="סיגל יער" icon="yes" position="top" use="number" number="972528743417"]