פגיעה מחברים מפקדים ובעלי תפקידים

פגיעה בחייל או איש מערכת הביטחון יכולה לנבוע גם מפועלם של חברים, מפקדים ואנשי צבא או עובדי מערכת הביטחון אחרים.

לעתים, מדובר ברופא צבאי שהתרשל, וכתוצאה מכך מחלה החמירה, או נכות החריפה. לפעמים מדובר על אלימות בין חיילים, ולפרקים מדובר על מעשים בלתי אחראיים, אסורים, או אפילו פליליים של מפקדים, חברים או בעלי תפקידים.

היות ולא ניתן לתבוע את המדינה, או את שלוחיה בנזיקין, מעניק חוק הנכים את ההגנה היחידה – לעתים – למי שכך נפגע, על ידי הכרה בכך שתוצאות מעשים והתנהגויות אשר כאלו באו לנפגע בזמן ועקב שירותו וזאת היות וחוק הנכים אינו דורש הוכחת רשלנות. על כן ניתן להגיש בגין תוצאות מעשים שכאלו בקשה להכרה בזכות למשרד הביטחון.

גבולות ההכרה נקבעו בפסיקה במהלך השנים, ועקב המגוון העצום של האפשרויות לפגוע באדם, מהתעללות בטירונות, להזנחה רפואית ואפילו לאונס, יש להעריך את נסיבות כל מקרה לגופו.

גם במקרים בהם חייל פוגע בעצמו, שלא בכוונה תחילה ואפילו עקב רשלנותו הישירה או החלקית, ניתן להגיש בקשה להכרה בזכות למשרד הביטחון, אך במקרים בהם הפגיעה העצמית הייתה בכוונה לגרום לנזק או מתוך ידיעה כי מדובר במעשה חמור ואסור (למשל נהיגה ברכב ללא רישיון וביטוח) , לא ניתן להגיש בקשה להכרה בזכות למשרד הביטחון, עקב כך שהחוק פוטר את משרד הביטחון מלהעניק זכויות לנכה שנכותו באה לו עקב התנהגות רעה וחמורה מצידו.

את הבקשה יש להגיש כבקשת הכרה “רגילה” כמפורט כאן להגשת בקשת ההכרה…

לוחמים ולוחמות

השאירו פרטים כבר עכשיו ואנחנו נצור עמך קשר:

תנו לנו להלחם הפעם עבורכם

    קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין
    [cresta-whatsapp-chat text="ארז יער" icon="yes" position="top" use="number" number="972528743418"]
    [cresta-whatsapp-chat text="סיגל יער" icon="yes" position="top" use="number" number="972528743417"]