משרד הביטחון נכי צהל

בין אם במהלך השירות הסדיר ובין אם הרבה אחרי שחתמתם על שירות קבע, פציעות במסגרת התפקיד הצבאי אינן תופעה נדירה. מבצע צבאי או תרגיל אימונים הם חלק מהמצבים שעלולים להוביל לפגיעה בחייל, ובמצבים מעין אלה חשובה ההכרה בפגיעה ובהשלכותיה. בהליך מסודר מול משרד הביטחון נכי צהל יכולים לקבל הכרה במצבם ובגורמים שהובילו לפציעתם, והכרה זו תזכה אותם בפיצוי משמעותי שיאפשר להם להמשיך קדימה למרות הפציעה והצלקת שנותרה בהם. אל המסע זה אתם לא צריכים לצאת לבד, ועם הסיוע המשפטי של עורכי הדין סיגל וארז יער, תוכלו להגיע אל היעד שלכם כשאתם מצוידים בכל הכלים המקצועיים הדרושים לכם.

 

ההכרה של משרד הביטחון נכי צהל

תפקידו העיקרי של משרד עורכי דין המתמחה בתביעות משרד הביטחון נכי צהל הוא להכין אתכם לקראת השלבים השונים לאורך הדרך. כך תהיו ערוכים ומוכנים יותר:

 • תקבלו דגשים מיוחדים בהתאם לסוג הפציעה, לאופייה ולנסיבות שהובילו אליה
 • תקבלו סיוע מלא בכל הקשור לביורוקרטיה, לרבות מילוי הטפסים ואיסוף המסמכים הדרושים
 • תקבלו ליווי מקצועי וייצוג בפני הוועדה הרפואית
 • במידה והבקשה תידחה תקבלו את כל הכלים הדרושים להגשת ערעור

כל אחד מאלה הוא עולם ומלואו. בתום ההליך מול משרד הביטחון נכי צה"ל מקבלים קצבאות בהתאם לפציעה ולחומרתה, אך הדרך לשם אינה קצרה ובוודאי שאיננה פשוטה. גם לאחר הבקשה עשויה הוועדה לבקש מסמכים ואישורים נוספים, וגם עם הצגת בקשה מפורטת והוכחת הקשר בין השירות לפציעה – עדיין עשויה הוועדה לקבוע אחוז נכות נמוך או לדחות את הבקשה באופן מוחלט. גם במצבים אלה יש לכם תמיד ליווי מלא ותמיכה מקצועית.

בהתאם לאחוזי הנכות שקובע משרד הביטחון נכי צה"ל מקבלים קצבה חודשית או פיצוי כספי משמעותי. על אף שהתשלומים הללו אינם מעלימים את הכאב או את הטראומה בעקבות האירוע החריג, הם בהחלט מסייעים לנכי צה"ל בתחילת דרכם החדשה, ביום שאחרי הפציעה. כדי לעשות את זה נכון אתם מוזמנים להיעזר בידע ובניסיון הרב של עורכי הדין סיגל וארז יער, המתמחים בתביעות נגד משרד הביטחון ובייצוג אנשי כוחות הביטחון לכל אורך הדרך.

אזרחים רבים בישראל השלימו שירות צבאי, חלקם אף המשיכו לתפקידים ביטחוניים אחרים, למשל במשטרת ישראל, או גופי הביטחון האחרים. אלא שתפקידים אלה מלווים גם בסיכונים לא מבוטלים, הן ברמה הפיזית והן ברמה הנפשית. במקרים שבהם פציעה או מחלה אכן נגרמות עקב תפקידו הביטחוני של החייל , איש השטח או השוטר, תיתכן זכאות להכרה בנכות ברמה כזו או אחרת. אם גם אתם עשויים להיכלל בקבוצה זו, חשוב להבין אילו זכויות נכי צהל יש, ואיך הייעוץ המשפטי והליווי של עורכי הדין סיגל וארז יער יאפשרו לכם למצות את הזכויות הללו.

 

אילו זכויות נכי צהל קיימות?

זכויות נכי צה"ל אינן מוגבלות רק לקצבה חודשית המתקבלת ממשרד הביטחון. למעשה, קבלת ההכרה תאפשר גם זכויות רבות אחרות, לרבות:

 • הנחה בארנונה לבעלי נכות של 10% ומעלה
 • הנחה של כחצי אחוז על מס רכישה לבעלי נכות של 19% ומעלה
 • הנחות בנסיעה בתחבורה הציבורית וכן במיסוי על רכישת רכב פרטי
 • מענקים והנחות על טיפולי שיניים וכן הנחות ומענקים למימון לימודים אקדמיים

אין ספק, אם כן, שיש לא מעט זכויות נכי צהל המתווספות לפיצוי כספי או לתגמול חודשי המתקבל עם הכרת הוועדה הרפואית בפציעה – ובקשר הישיר של השירות הצבאי אליה. הזכויות הללו לא מעלימות את הכאב שאתם חווים או מאפשרות החלמה מהמחלה שנותרה ועשויה להישאר איתכם לעד. עם זאת, זכותכם לקבל את ההטבות וההנחות המגיעות לכם, וליהנות ממגוון רחב של זכויות בעלות ערך כלכלי בתחומי החיים השונים.

 

זכויות נכי צה"ל – לקבל את ההטבות שמגיעות לכם

זכויות נכי צה"ל כוללות סכום כסף לא קטן אבל גם הטבות רבות אחרות שיש להן שווי משמעותי. הנחות בתשלום הארנונה או מענק שיאפשר לכם להשלים לימודיים אקדמיים, כל אלה תורמים באופן ניכר לאיכות החיים שלכם, גם לאחר השירות הצבאי. כדי שתוכלו לקבל את הזכויות הללו, לנצל את ההנחות שמגיעות לכם ולממש את כל ההטבות והמענקים המוצעים, תצטרכו להגיש תביעה למשרד הביטחון. עורכי הדין סיגל וארז יער יהיו שם לכל אורך הדרך, מאיסוף המסמכים, דרך הגשת הבקשה ועד לקבלת ההכרה בפציעה שלכם ובאחוזי הנכות הנגזרים ממנה.

 

תאונת אימונים, מבצע צבאי או תנאי השירות שלכם, כל אחד מאלה עשוי להסביר את הפציעה או המחלה ממנה אתם סובלים. ככל שתוכלו להוכיח את השפעתו הישירה של השירות הצבאי שלכם, ייקבעו לכם אחוזי נכות מהם ייגזרו קצבת נכות, פיצוי כספי וזכויות שונות, לרבות הנחה במיסים שונים. כדי להוכיח את הקשר הישיר הזה, וכדי למצות את התהליך בצורה יעילה וטובה, מומלץ להיעזר בשירותיו של עורך דין נכי צהל. עם הניסיון הרב בתביעות נגד משרד הביטחון, הייעוץ המשפטי של עורכי הדין סיגל וארז יער הוא זה שיקדם אתכם אל היעד בדרך הנכונה ביותר.

 

על תפקידו של עורך דין נכי צהל

לליווי של עורך דין נכי צהל יש מספר יתרונות מרכזיים, והוא למעשה הגורם המשמעותי שמלווה אתכם בכל שלב לאורך הדרך:

 • במילוי הטפסים והגשת הבקשה
 • באיסוף החומרים והמסמכים הדרושים
 • בייצוג בפני הוועדה הרפואית
 • בהגשת ערעור נגד החלטת הוועדה, אם יש בכך צורך

לאור המורכבות והרגישות הנדרשות, ולאור הצורך בהוכחת הקשר הישיר והחד-משמעי בין הפעילות הצבאית או התפקיד שמילאתם לבין הפציעה ממנה אתם סובלים, תפקידו של עורך דין נכי צה"ל עשוי להיות קריטי. התכנון הנכון, איסוף כל החומרים הדרושים, איתור כל ההוכחות והראיות ההכרחיות והעמידה בפני הוועדה, כל אלה יקדמו אתכם בבטחה אל ההכרה בפציעה או במחלה, אל אחוזי הנכות ואל כל הזכויות המגיעות לכם. כל עוד תפעלו בתוך שלוש שנים ממועד השחרור שלכם, תוכלו להפיק את המירב מהתהליך ולקבל קצבה חודשית וזכויות המיועדות לנכי צה"ל.

 

משרד הביטחון נכי צהל

עורך דין נכי צהל – ייעוץ מקצועי לאורך כל הדרך

פוסט טראומה, כאב בלתי פוסק, פגיעה בגפיים או צלקות, אלה הן רק דוגמאות לפגיעות שעשויות להיגרם במהלך השירות הצבאי או בעקבות אירועים מיוחדים במהלך השירות. עורך דין נכי צה"ל יכול לעזור לכם להוכיח את הקשר הנסיבתי בין הפגיעה לאירוע שקדם לה, ובהתאם לקבל את ההכרה בהיותכם נכי צה"ל. הכרה זו, לצד קביעת אחוזי נכות מתאימים, היא שתגדיר גם פיצוי וזכויות ייעודיות. להגשת תביעה באופן מסודר ומדויק אתם מוזמנים לפנות לעורכי הדין סיגל וארז יער, ולקבל ייעוץ מקצועי לכל אורך התהליך.

 

חלק מתקציב משרד הביטחון מיועד לאגף השיקום לנכי צה"ל, וסכומי הכסף המשמעותיים הללו אמורים לספק רשת ביטחון רפואית לאנשי כוחות הביטחון וכן תמיכה כלכלית למי שנפגע במהלך השירות – או למי שמצבו הרפואי הוחמר בעקבות השירות. הכרה כנכה צה"ל תהיה הצעד הראשון והחשוב ביותר בתהליך הזה. כך שלאחר קבלת ההכרה וקביעת אחוזי הנכות, תקבלו פיצוי או קצבה שאמורה לסייע לכם בהתמודדות עם הפגיעה ועם השלכותיה. לצורך הגשה נכונה ומדויקת של הבקשה והאישורים הנלווים חשוב לקבל ייצוג משפטי הולם, ועם הליווי של סיגל וארז יער תגיעו אל הוועדה הרפואית כשאתם מוכנים לכל תרחיש, שאלה או התנגדות.

 

מה נדרש לצורך הכרה כנכה צה"ל?

אנשי כוחות הביטחון שנפגעו במהלך השירות הצבאי שלהם יכולים לקבל קצבה או פיצוי וגם שורה של זכויות והטבות. הכרה כנכה צה"ל אפשרית בתום תהליך מסודר שכולל:

 • הגשת טופס בקשה מפורט
 • צירוף אישורים רפואיים ומסמכים תומכים
 • הוכחת הקשר בין השירות הצבאי לפגיעה או להחמרת המצב הרפואי שהיה קיים טרם השירות
 • התייצבות בפני ועדה רפואית ומענה לשאלות הוועדה

צעדים אלה נדרשים על פי חוק, ורצוי להגיע אל התהליך כשאתם מבינים מה צפוי לכם בכל שלב בדרך. חשוב מכך, כדאי להבין שמדובר בתהליך לא קצר שדורש סבלנות ואורך רוח. עם זאת, ייעוץ משפטי וייצוג של עורך דין המתמחה בתביעות מול משרד הביטחון, אלה הם הכלים שיעזרו לכם לעבור את המשוכה הזו על הצד הטוב ביותר. כך תגישו בקשה מפורטת, תוכיחו את הקשר הנסיבתי בין השירות לפגיעה ותגיעו מוכנים גם לבחינה של הוועדה הרפואית לצורך קבלת הכרה כנכה צה"ל.

 

הכרה כנכה צה"ל – ייעוץ משפטי למימוש הזכויות שלכם

מי שנפצע או חלה במהלך שירותו הצבאי או במסגרת תפקידו במערכת הביטחון, זכאי לקבל הכרה כנכה צה"ל. עם זאת, הוועדה היא זו שתקבע האם הפגיעה אכן קשורה לשירות – ומה אחוז הנכות שיש לקבוע. החלטות אלה הן הרות גורל, והן משפיעות על הקצבה ועל הזכויות שלכם בכלל. עו"ד סיגל וארז יער, עם ניסיון רב בייצוג תובעים ובמתן ייעוץ משפטי לאנשי כוחות הביטחון, יעזרו לכם להגיע אל התוצאות הטובות ביותר.

לוחמים ולוחמות

השאירו פרטים כבר עכשיו ואנחנו נצור עמך קשר:

תנו לנו להלחם הפעם עבורכם

  קידום אתרים לעורכי דין קידום אתרים לעורכי דין
  [cresta-whatsapp-chat text="ארז יער" icon="yes" position="top" use="number" number="972528743418"]
  [cresta-whatsapp-chat text="סיגל יער" icon="yes" position="top" use="number" number="972528743417"]