עיון חוזר בהחלטות

על פי חוק הנכים ניתן ל”עיין מחדש” בכל החלטה גם אם ניתנה בה החלטה סופית, בתנאי שמוגשת “ראייה חדשה”.

מהי ראיה חדשה לא מוגדר במדויק, אך הפסיקה קבעה כי חוות דעת רפואית בדבר קשר סיבתי, בתנאי “שיש בה חידוש”, תיחשב כראיה חדשה וכך גם ראיות שהתגלו באשר לנסיבות הפציעה.

זכות העיון מחדש היא דו צדדית הינו גם לקצין התגמולים מותר לשנות החלטה קודמת (לרבות ביטול הכרה) כאשר נגלות לו ראיות שלא היו בפניו בעת קבלת ההילטה המקורית המלמדות כי ההכרה הייתה שגויה.

עיון חוזר בהחלטת דחייה או הכרה חלקית מתברר על ידי קצין תגמולים, לרבות בירור עובדתי וקביעת קשר סיבתי באמצעות חוות דעת של מומחה, אך כאשר מדובר בעיון חוזר בהחלטות של וועדות רפואיות, כמו למשל כאשר וועדה רפואית קבעה העדרו של קשר סיבתי מוסב בין נכות מוכרת לנכות חדשה, הליך ה”עיון החוזר” מתבצע על ידי וועדה רפואית.


המובא באתר עורכי הדין סיגל וארז יער הוא תיאור כללי של המצב המשפטי, ראוי ורצוי לבדוק כל מצב לגופו. השתדלנו לדייק בכל פרט ופרט, אך ייתכן כי נפלו שגגות וטעויות, ועל כך צערנו. אתר זה מהווה שירות לציבור ואין בו משום ייעוץ משפטי או יצירת מיצג כלשהו. האתר כתוב בלשון זכר, עקב מגבלות השפה העברית, אך פונה לגברים ולנשים כאחד. אנא הרגישו בנוח לפנות אלינו בכל הערה וטרוניה.
גודל גופן - +
רווח בין שורות - +
החלפת גופן
הדגשת קישורים
ניגוד צבעים
היפוך צבעים
שלח אלינו פניה, ונשמח להשיב.
יצירת קשר ישיר דרך WhatsApp
אנחנו מייצגים רק לוחמים ומשרתי שירות משמעותי, איך נוכל לעזור?