צנחנים
נח"ל
גולני
גבעתי
תותחנים
הנדסה
שריון
כפיר
אוויר
מג"ב
ים
חילוץ והצלה
חייג עכשיו 1-800-303-355
נגישות
גאוות יחידה

הבירור הרפואי והחלטה בבקשה

הוראות אגף השיקום מגדירות במקרים מסוימים, “מסלול ירוק” לבירור בקשות הכרה שהקשר בין הפגיעה לשירות הוא ברור מאליו,

הליך זה אמור להתנהל באופן מהיר יותר היות ולקצינת התגמולים שקיבלה את בקשת ההכרה יש סמכות להעביר את הטיפול הישר לוועדה רפואית לשם קביעת שיעור הנכות.

במקרים אחרים במהלך בירור הבקשה, ובמיוחד בבקשות להכרה בזכות עקב מחלה, יתכן כי תתבקש להתייצב לבדיקה רפואית אצל רופא מומחה או גוף בדיקה רפואי, שיתבקש על ידי קצין התגמולים לחוות את דעתו על הקשר שבין הפגימה לשירות הצבאי, ויתכן כי בבדיקה שכזו לא יהיה צורך.

החוק מקציב לקצין התגמולים תשעה חודשים למתן תשובה לבקשה הנמנים מרגע שהמבקש העביר לקצין התגמולים את כל החומר שהתבקש להעביר והתייצב לבדיקות אליהם נשלח, על כן, סבלנות מהווה כלי חשוב להצטיידות בשלב זה.

לאחר גמר הדיון בבקשה, יוציא קצין התגמולים למבקש מכתב המהווה את תשובתו לבקשה . ההחלטה יכולה להיות אחת משלוש
1. המחלה או הפציעה נגרמו בשלמותם עקב השירות – במקרה כזה שולח קצין התגמולים הודעה כי ההחלטה הסופית בבקשה תקבע אחרי החלטת וועדה רפואית.
2. המחלה או הפציעה הוחמרו עקב בשירות – גם במקרה כזה שולח קצין התגמולים הודעה כי ההחלטה הסופית בבקשה תקבע אחרי החלטת וועדה רפואית.
3. המחלה או הפציעה לא נגרמו ולא הוחמרו עקב בשירות – במקרה כזה שולח קצין התגמולים הודעת דחיה.

בדפים הבאים תמצא ההסבר באשר להתנהלות בשני מקרים אלו:

ועדה רפואית דחיית בקשת ההכרה

 

המובא באתר עורכי הדין סיגל וארז יער הוא תיאור כללי של המצב המשפטי, ראוי ורצוי לבדוק כל מצב לגופו. השתדלנו לדייק בכל פרט ופרט, אך ייתכן כי נפלו שגגות וטעויות, ועל כך צערנו. אתר זה מהווה שירות לציבור ואין בו משום ייעוץ משפטי או יצירת מיצג כלשהו. האתר כתוב בלשון זכר, עקב מגבלות השפה העברית, אך פונה לגברים ולנשים כאחד. אנא הרגישו בנוח לפנות אלינו בכל הערה וטרוניה.
גודל גופן - +
רווח בין שורות - +
החלפת גופן
הדגשת קישורים
ניגוד צבעים
היפוך צבעים